Vôňa lesa

Atmosféra v okolí chaty Gilianky predstavuje únik od rýchleho mestského životného štýlu a sterilného prostredia. Vymeňte klimatizovaný vzduch za vôňu lesa a užívajte si čerstvý vzduch a slnko. Príďte si oddýchnuť a vstrebávajte prírodu kde akoby zastal čas. Výborne sa najete, ochutnáte miestne špeciality z našich agrovýrobkov a taktiež si doprajete vytúženej aktivity na vidieku z ponuky našich služieb.

 

Jazdenie na koňoch

Príďte si zajazdiť po horách na našich jazdeckých koňoch. Či už ste začiatočník alebo profesionál, našich koníkov si určite obľúbite. Nachádzajú sa vo výbehu priamo pod chatou. Ponúkame aj možnosť jazdeckého výcviku, tak ak ste si koňa doteraz ešte neosedlali, príďte to vyskúšať, je to úžasný zážitok!

 

Poľovníctvo a včelárstvo

Taktiež je u nás rozbehnuté poľovníctvo a včelárstvo. Ak holdujete nejakej z týchto záľub alebo by ste sa o nich radi dozvedeli niečo nové, prídete si tu na svoje!

 

Kúpanie, rybolov, zber húb a liečivých rastlín

Hneď oproti chate sa nachádza prírodná vodná nádrž. Okrem kúpania je ako stvorená aj na rybolov.


Cykloturistika

V okolí chaty sa nachádzajú značené cyklotrasy. K dispozícii budete mať od letnej sezóny tohto roka aj nové horské bicykle, ktoré budete môcť využiť na kratšie alebo dlhšie výlety.


Pešia turistika

V okolí Chaty Gilianka sa nachádza malebné prostredie – lúky, lesy, skaly, množstvo miest, ktoré musíte poznať. Oblasť ponúka menej náročné i obtiažnejšie trasy. Medzi najkrajšie určite patria:

  • Dračia studňa – 1 hod
  • Vršatecké bradlá a zrúcanina hradu – 2,5 hod
  • Krivoklátska tiesňava – 2 hod
  • osada Tlstá hora – 0,5 hod
  • Chrástková – 1,5 hod 

 

Športový areál

V našom športovom areáli máte o zábavu postarané. Nachádza sa tu futbalové ihrisko, ktoré sa dá využiť na mnoho rôznych hier. Čoskoro bude v prevádzke aj tenisový kurt.